Şiir Ev

HAKKIMIZDA

Kekova Özel Çevre Koruma bölgesinde bulunan Kapaklı Köyünde, 7500 m2 deniz manzaralı arazi üzerine kurulu çiftliğimizde, 3 tane taş evimiz bulunmaktadır. Doğu tepede Villa Medusa , Batı tepede Villa Neruda ve Güney cephede 4 ev bir de kütüphaneden oluşan Ana Konak. Ana konakta birbirinden ayrı girişleri olan 4 evin 2 sinde , Ev sahibesi Zekiye Hanım, oğlu Barış ve kızı Nihan yaşamaktadır. Zekiye Hanım, emekli edebiyat öğretmeni, yazar ve mozaik sanatçısıdır. Kitaplarını, konaktaki kütüphaneden temin edebilir ve imzalatabilirsiniz.

Konak bünyesinde, müstakil girişli evlerimiz Sappho ve Lorka'yı ve çiftlik içerisindeki diğer havuzlu, şömineli, jakuzili Medusa ve Neruda isimli Villalarımızı kiraya vermekteyiz. Toplamda, 4 çifti veya aileyi ağırlayabiliyoruz. Bütün evlerin manzarası eşsizdir. Konaklamanız süresince doyamayacağınız kadar Kekova, deniz, gökyüzü, gündoğumu ve günbatımı manzaralarına şahit olacaksınız. Evlerin hepsi özenle ve herbiri, birbirinden farklı dizayn edilmiştir. Evlerde mutfak, beyaz eşya, klima ve yemek pişirmek için gerekli ekipman bulunmaktadır.

Gün içerisinde, ailece arazi işleri ile uğraşıyoruz, akşamları ise yöresel ürünlerden pişirdiğimiz yemeklerimizi Ana konaktaki restoranımızda, katılmak isteyen misafirlerimizle birlikte yiyoruz. Bazı akşamlar çiftliğin güneyinde yer alan anfi tiyatromuzda manzaranın tadını çıkartıyor ve film izliyoruz.

Arazi içerisinde köpeklerimiz, kedilerimiz, tavuklarımız, çeşitli meyve ağaçlarımız, organik tarım yaptığımız tarlamız, kaktüs bahçemiz ve birçok çiçeğimiz bulunmaktadır. Doğal bitki örtüsü olarak zeytin, keçiboynuzu, defne, kekik ve adaçayı ağaçları da bulunmaktadır. Yöresel ürünleri tadıp , şarküterimizden temin edebilirsiniz.

Çevrede yapılacak birçok aktivite bulunmaktadır. Likya Yolunun Kekova - Üçağız - Kaleköy - Andriake rotası çiftliğin önünden geçmektedir. 15 dk lık Likya Yolu yürüyüşüyle, Kekova'nın Buzağılık koyunda yüzebileceğiniz gibi, yine Likya Yolunundan yürüyerek Kekova'nın sadece tekne ve kanoyla ulaşılabilen ıssız koylarını, antik şehirleri keşfedebilir ve yüzebilirsiniz.

15 km mesafede ki Demre'de; Andriake (Çayağzı), Taşdibi ve Sülüklü plajları bulunmaktadır. Demre'de bulunan Noel Baba Kilisesi, Myra Antik Şehri, Andriake Antik Kenti ve Likya Müzesini de ziyaret edebilirsiniz. Üçağız Köyü'ne 8 km Kaş' a 45 km ve Antalya'ya 150 km mesafedeyiz.

Keyifli günlerde görüşmek dileğiyle...